ISSN: 2657-800X
search

Czasopismo „Palestra” ma nowego redaktora naczelnego i nowe Kolegium

29 kwietnia 2021 r. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej powołało nowego redaktora naczelnego „Palestry” (po rezygnacji dotychczasowego), oraz Kolegium na 3-letnią kadencję. Redaktorem naczelnym została adw. Ewa Stawicka – pierwsza kobieta na stanowisku redaktora naczelnego w niemal stuletniej historii pisma. Do grona Kolegium powołano m.in. adw. dr Monikę Strus-Wołos.

Pani Mecenas Ewa Stawicka, to wybitna adwokat, znawczyni prawa cywilnego i administracyjnego, erudytka, pisarka, poetka, która z czasopismem „Palestra” związana jest od czasu, gdy redaktorem został śp. adw. Stanisław Mikke, czyli od 1993 r.

Pani Mecenas dr Monika Strus-Wołos, to znakomita znawczyni prawa cywilnego i handlowego, działaczka społeczna i samorządowa, która przez wiele lat (do 2018 r.) publikowała na łamach „Palestry”, w tym bardzo cenione przeglądy orzecznictwa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

Nie tracimy nadziei, że Panie Mecenas znajdą czas na kontynuację współpracy z „Głosem Prawa” i co półroczny artykuł lub felieton, tym bardziej, że Panie Mecenas współtworzą „Głos Prawa” niemal od początku, czyli od wznowienia tytułu w 2018 r.

Jak informowaliśmy w przedmowie do nr 1-2 z 2018 r. „Głos Prawa” czerpie z najlepszych tradycji „Głosu Prawa” Anzelma Lutwaka (1924-1939), czasopisma „HUK. Czasopismo Kwartalne Całego Prawa Handlowego, Upadłościowego oraz Rynku Kapitałowego” (2007-2010), ale też ‘z doświadczenia „Palestry” (lat 2005-2018)’.


Życzymy Paniom Mecenas satysfakcji i sukcesów w tworzeniu pisma Adwokatury Polskiej, które z pewnością czują Panie, Mecenas, jak niewielu.

30 kwietnia 2021 r.